KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13139133
*
nr 1313 9133
Paul Grundmark
(1887-1972), Sverige
Oljemålning, "Kroppamossen". Signerad. Olja på duk, 53x73cm
Anders Paulus Grundmark, svensk bildkonstnär född 1887, död 1972.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 18:29:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 19:18:48
1
200 kr
15/3 16:41:19
2
150 kr
15/3 16:41:19
1
200 kr (Budbetjänt)
15/3 16:41:25
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Paul Grundmark
Anders Paulus Grundmark, svensk bildkonstnär född 1887, död 1972.
Läs mer om Paul Grundmark
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar paul grundmark svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Paul Grundmark
Anders Paulus Grundmark, svensk bildkonstnär född 1887, död 1972.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Paul Grundmark
nr 1313 9133
Paul Grundmark
(1887-1972), Sverige
Oljemålning, "Kroppamossen". Signerad. Olja på duk, 53x73cm
Anders Paulus Grundmark, svensk bildkonstnär född 1887, död 1972.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/3 19:18:48 | 1 | 200 kr |
15/3 16:41:19 | 2 | 150 kr |
15/3 16:41:19 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
15/3 16:41:25 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Paul Grundmark
Anders Paulus Grundmark, svensk bildkonstnär född 1887, död 1972.Läs mer om Paul Grundmark
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar paul grundmark svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30